Her tanışma sitesinin amacı insanlara online bir şekilde sohbet imkanı sağlamak ve ne kadar çok kullanıcı çekerse site kendine o kadar da sitelerin aleyhine olmuş oluyor. Profesyonel çöpçatanlık mesleğinin başarısını sadece kullanıcı sayısıyla ölçülmüyor. Aynı zamanda da birbirini gerçekten bulmuş,ciddi ilişki kurmuş ya da evlenmiş insanların sayısını da dikkate almak gerekiyor. Her müşteriyi kontrol etmek imkansız olduğu için en iyi tanışma sitelerinde bile dolandırıcılardan yüzde yüz bir koruma sağlanamaz. Profesyonel çöpçatan başlangıçta geniş bir müşteri tabanına ihtiyacı yoktur,aksine kendi müşteri kitlesinin kalitesi hususunda garanti vermek zorundadır. Profesyonel çöpçatan hayat arkadaşını arayan ve gerçekten onunla ciddi bir ilişki kurmak niyetinde olan müşterileri titizlikle seçmekle yükümlüdür. Bizzat kendimiz müşterileri seçmekle yükümlüyüz. Örnek vermek gerekirse ortalama 65 yaşındaki bir centilmen bize 18 yaşında bir kız bulma ricası ile geldiğinde bu isteğini yerine getirmek zorlaşacağı için bu kişi ile bir çalışma yürütebilmemiz söz konusu bile değil. Tabi ki de ben o kişiye onunla içtenlikle tanışmak isteyeceği 50 yada 45 yaşları arasındaki bayanların arayışına girmesini teklif etmeye çalışırım ki randevu daha efektif ve sonuç odaklı olsun. Kişiye geleceği olan bir ilişki kurmada neyin önem arz ettiğini açıklamaya çalışırım.

Eğer ki kişi söylediklerimize kulak verir ise o zaman malum şahıs ile birlikte çalışabilir ve kişinin ruh eşini bulması için elimizden gelen her şeyi yapabiliriz. Eğer ki bahsettiğimiz centilmen bildiğini okumaya devam edip, gerçekleşmeyecek hayaller peşinden koşmaya devam ederse işte o zaman arayışına sayısız tanışma sitesinden devam etmek zorunda kalacak ve er ya da sinsi bir dolandırıcının eline düşecek. Bu durum tabi ki istemediğim bir şey fakat maalesef herkese de yardım edemiyoruz. Çöpçatanlık herkese uygun bir şey değildir. Bizim hizmetlerimiz gerçekten ciddi düşünceler,niyetler içerisinde olup iyi yönde bir değişime hazır olanlar içindir. Bazen müşterilerimize sadece farklı bir pencereden profesyonel bir bakış açısı lazım olabiliyor. Daha sık rastladığımız müşteri tipi ise kariyer peşinde işkadını,avukat gibi mesleklere sahip birini aradığını dile getiren ama birlikle çalışmaya başladığımızda sadece evde oturacak ona yemek yapıp çocuklara bakacak birini aradığı ortaya çıkan müşteri tipi.

Bazen ise müşterinin kız hakkında bilinçli olarak yanlış bir çıkarım yaptığını açıkça anlıyorsam, randevuya çıkacağı kızın mesleğini ona bilerek söylemiyorum. Çöpçatanlık firmasının en büyük avantajı ise gizlilik ilkesidir. Müşterilerimizin gizliliğine saygı duyuyoruz. Kişisel bilgilerini tanışma sitelerine eklediğinizde, sitenin herhangi bir kullanıcısı; en yakın arkadaşınız ya da eski eşiniz de dahil olmak üzere herkes görebilecektir. Çöpçatan firmasına kayıt yaptırdığınızda ise sizin tüm kişisel bilgileriniz herkese açık internet aleminde değil de kendi korumalı sistemimizde muhafaza edilir. Çöpçatan firmasının ikinci avantajı ise güvenliktir. Müşterilerimizin tanışacağı tüm bayanlar bizzat kendi tarafımızdan önceden incelenmiş ve seçilmiştir. Olası evlilik adayı bayan kapımızdan içeriye girdiğinde ilk iş olarak kimlik bilgilerini kontrol ediyoruz. Eğer ki bayan daha önce evlenmiş boşanmış ise, boşanma belgesinin fotokopisini kişiden talep ediyoruz. Eğer bayanın iki çocuğu olsa dahi bunu saygıyla karşılıyoruz. Eğer ki 30 yaşına gelmesine rağmen dış görünüşü hala çok güzel olan biri ise o bayanın profilinde 21 yaşında yazmak yerine kendisinin gerçek yaşını belirtiyoruz.

Çok genç kızlar ile çalışmamaya çalışıyorum.Genelde 18 yaşındaki kızlar hayattan tam olarak ne istediklerini,ne beklediklerini bilmiyorlar.Bu yaştaki bir kız müşterilerimin bir çoğu yetişkin olması dolayısı ile ancak ebeveyn konumunda olabilir. Tabi ki de her zaman kuralları yıkan istisnalar olacaktır. Ukraynalı kızların erken yaşta evlenmesi herkes tarafından bilinen bir gerçek.Bu yüzden 22 yaşındaki bir kız sadece evlenmekle kalmayıp çocuk da doğurabilecektir. Eğer görüşmemiz sırasında 22 yaşındaki bir kızın niyetinin ciddiyetine ve ciddi bir ilişkiye hazır olduğuna ikna olursak kişiyle bizim çalışmamamız için hiç bir neden yok. Tabi ki de erkeklerde bu tarz bir görüşme gerçekleştirmiyoruz. Müşteri gelip çok seksi bir kız ile tanışmak istediği arzusu ile geldiğinde benim yaptığım şey onun gerçekten birini aradığı mı yoksa seks turizmi için bize başvurduğunu anlamak olacaktır. Eğer şüphelerimde haklı çıkarsam ve kişi ile çalışmayı reddedersem,o zaman kişi yüksek ihtimalle seks eğlencesi arayışına bikinili ya da bikinisiz,Rus kadın öneren tanışma sitelerinden devam edecektir. Müşteri bize gelip profesyonel çöpçatanlık hizmetlerimizden faydalandığında,asıl yüksek kalite için para öder. İsteklerini anlamak ve kavramak için her bir müşteriye yeterli sürede zaman ayırıyorum. Tüm bu tanışma/tanıştırma sürecini birlikte yürütüyoruz.

İşbirliğimizin daha en başında erkek müşterilerimiz tanışmadan hatta evlendikten sonra bile bizim onlara yaptığımız yardımın değerini tam olarak anlayamayabiliyorlar. Evlilik sonrası yeni bir ülkeye adaptasyon sürecinde ”evlilik sonrası servis” adındaki hizmetimizle müşterilerimize destek oluyoruz. Genelde yeni bir ülkede ilk 6 ay kızlar için zorlu bir süreç oluyor. Bazen müşterilerimiz saatin kaç olduğunu unutup eşinin neden ağladığını anlamadığı için sabah saat 3’te beni arayabiliyor. Bayanla konuşmaya başlıyorum ve öğreniyorum ki bayan yanlış yere arabasını park etmiş ve bundan dolayı da ceza kesilmiş kendisine. Bahsettiğimiz bayan Ukrayna’da daha önce hiç direksiyon başına geçmemiş.47 yaşında ilk defa araba kullanıyor ve yanlış yere park ediyor bundan dolayı da eşine bunu itiraf etmekten korkuyor. Bayanla konuşuyorum tekrar ve onu sakinleştirip, tüm bu olanları kocasına bahsetmesi gerektiğini açıklıyorum. Ya da başka bir örnek vermem gerekirse: Bayan salatalık almak için süpermarketin yolunu tutuyor fakat içeride salatalığı bulamıyor.Satıcıya da İngilizce salatalık nasıl deneceği de bir anda aklına da gelmediği için başlıyor tartışmaya. Sonuç olarak eve boş ellerle mutsuz bir şekilde dönüyor oysa ki kocasına en sevdiği salatayı yapmak istemişti. Bizim işimiz bu açıdan bakıldığında,kültürel farklılıkları benimseyip bunlara dikkat ederek; insanlara birbirlerini kabul etmelerini ve en önemlisi de birbirlerini anlamak ve dinlemek olduğunu da öğretmek de oluyor. Çoğunlukla yeni bir çiftten 3 ile 10 arasında telefon alıyorum ama daha sonra “yeni yılınız kutlu olsun”,”hamileyim”,”bir daha ki Ukrayna’ya seyahatimizde size uğrayabilir miyiz?” gibi nedenlerle aranıyorum.

Tanışma siteleri danışmanlık hizmeti vermiyorlar.O tarz sitelerde daha insanlarla internet üzerinden nasıl tanışılacağını bile bilmeyen bir çok kişi ve kişiler olabiliyor.İnsanlar,hoşlarına giden birisine ilk olarak yazmak için çok çekingen olabiliyorlar ya da birkaç kere birinden ret yedikten sonra çok kolay pes edebiliyorlar. Bu konuda da tanışma sitelerinde size hiç kimse yardım etmeyecektir. Çöpçatanlık şirketi ise tamamen farklı bir prensipte çalışmaktadır. Profesyonel çöpçatanlık ile tanışma siteleri arasındaki temel farkları size izah etmeye çalıştım. Bu konu üzerine işini gönülden seven biri olarak çok daha detaylı şekilde bilgi verebilirim.

Tabi ki de yalnız bir bireyin gönül eşini nerede ve nasıl arayacağı konusu kendi başına vereceği bir karardır. İnternet üzerinden bir kitap veya herhangi bir yazı okumak, televizyon şovlarını izlemek ya da yakın bir arkadaşınızın tavsiyelerine kulak verilebilir. Hatırlanması gereken en önemli şey hepimizin özel olduğu gibi yaşama önceliğimizin ve amaçlarımızın da olduğudur. Eğer gerçekten internet üzerinden birisi ile tanışmaya karar verdiyseniz o halde bu durumun artılarını ve eksilerini de unutmamanız gerekir. Eğer profesyonel çöpçatanlık yapan bir firmaya başvurursanız, iyi bir avukata vereceğiniz paradan çok daha azını çöpçatanlık firmasına vererek amaçlarınıza efektif ve güvenli bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Unutmayınız ki biz tüm hayatımızı,sevgiye yatırım yaptığımız yere adıyoruz. Bundan yola çıkarak kendi başınıza, hiçbir yardım almadan gönül eşinizi arayıp her şeyi riske atmaya değer mi bir düşünün?